Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Margaritas Mendesas lekcija “Taktika pret aizmirstību”

Ceturtdien, 8. jūlijā 19:00 visi interesenti ir aicināti apmeklēt portugāļu kuratores Margaritas Mendesas (Margarida Mendes) lekciju / atvērto diskusiju „Taktika pret aizmirstību”. Mendesa cer, ka lekcija rosinās klausītājus piedalīties diskusijā par mākslinieku, kuratoru un citu kultūras jomas pārstāvju strukturālajām pozīcijām ētiskā un produktīvā starpniecībā, kura neizbēgami ir pakļauta varas struktūru regulācijai. Lekcijas mērķis ir mudināt uz pārdomām par mākslas profesionāļu, kontekstuālo prakšu un lokālu kritisku kopienu lomu individuālās prakses iedarbīguma kāpināšanā. „Every citizen of the contemporary world still has to take ethical, aesthetic, and political responsibility for his or her self-design.“ (Boris Groys)

Margarita Mendesa ir kuratore, kura dzīvo un strādā Lisabonā, Portugālē. Kopš 2009. gada viņa vada mākslas telpu The Barber Shop, kurā tiek realizēti dažādi efemeri projekti, prezentācijas un diskusijas. Mendesas nozīmīgāko pēdējā laikā realizēto projektu vidū jāmin personālizstāžu programmu 7 Days Project (Lisabona, 2008) un digitālās mākslas festivālu Bang! (Lisabona, 2008), kā arī Substance filmu ciklu Spike Island Laikmetīgās mākslas un dizaina centrā Bristolē, Anglijā (2008). Mendesa arī aktīvi iesaistījās izstāžu un pavadošo notikumu cikla Estates-General, kas notika Lisabonā 2009. gadā Arte Contempo, organizēšanā.

Rīgā Margarita Mendesa viesojas kā „Baltais caurums – filmu programma holistiskai nihilistiskā visuma izpratnei“ (White Hole – film programme for a holistic understanding of a nihilistic universe) kuratore. Programmas ietvaros 7., 8., 9. un 14., 15., 16. jūlijā 21:00 galerijā Supernova tiks demonstrēta par klasiku kļuvušu filmu izlase (Joao Maria Gusmao & Pedro Paiva, Charles & Ray Eames, Jos de Gruyter & Harald Thys, Buckminster Fuller, David Cronenberg, Jordan Belson).