Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Metjū Lucs-Kinojs “Princese Pompoma krītošo ziedu namā”

Norises vieta: galerija 427

 

Metjū Luca-Kinoja mākslinieciskās prakses pamatā ir performancēs balstīta fantastisku telpu radīšana. Kolaboratīvās un „queer” mākslas prakšu dziļi ietekmētas, viņa izpētē balstītās performances ir izpaudušās kā daudz-cēlienu deju izrādes, ceļojošas pusdienu ballītes un pasākumi viņa izstāžu ietvaros.

„Princese Pompoma krītošo ziedu namā” iepazīstina ar sevi kā dramatisku izsmēlumu galerijas 427 telpā. Japānas literatūras klasikas – „Teiksmas par Princi Gendži” – naratīvs tiek pasniegts kā vides pētījums, kura varoņi visi ir vienlīdz lielā mērā atbrīvoti no dzimumu lomām un attēloti kā lielizmēra gleznu tīstokļi.

Istabā logu tuvumā pie griestiem karājas miglainas varoņu skices, veidotas no auklām. Galerijas apmeklētāji tiek aicināti ienākt stāstā caur tekstūru, nevis caur tekstu.

 

Metjū Lucs-Kinojs (1984, Ņujorka) dzīvo un strādā Berlīnē un Losandželosā. Viņš ir pabeidzis Rijksakademie starptautisko mākslinieku rezidences programmu Amsterdamā un bakalaura programmu Cooper Union Mākslas skolā Ņujorkā 2007. gadā. Neseno personālizstāžu skaitā: Port, Freedman Fitzpatrick, Losandželosā; Lutz-Kinoy’s Loose Bodies, Eleinas Laikmetīgās mākslas muzejā, Bāzelē (2013); Matthew’s Secret, Van Geldera galerijā, Amsterdamā (2013); Werk is Free / Be Free! May Day, Outpost, Norvičā, Apvienotajā Karalistē (2013) un KERAMIKOS – ceļojoša izstāde kopā ar Nacuko Učino Kunsthal Charlottenborg,Kopenhāgenā,Kunsthalle Baden – Baden, Bādenbādenē, Eleinas Laikmetīgās mākslas muzejā, Bāzelē un Villa Romana, Florencē (2012-2013). Viņš ir rīkojis performances Kunsthalle Baden – Baden; Nomas Foundation, Romā; Stedelijk muzejā, Amsterdamā; un New Museum, Ņujorkā. Viņa video ir tikuši rādīti Künstlerhaus Stuttgart, Štutgartē, Berlināles filmu festivālā, New Museum, Ņujorkā un Vaitčapelas galerijā, Londonā.