Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Oļa Vasiļjeva “Cinq à Sept”

R: Vai Tu vēlētos padiskutēt ar mani par Oļas darbiem?
A: Jā, labprāt. Nevarētu gan teikt, ka es tos līdz galam saprotu.
R: Kā darbus tad tu pilnībā saproti?
A: Nezinu. Grūti pateikt. Vienojoša lieta starp māksliniekiem, kuri man patīk, ir šī spēja runāt tieši ar mani. Bet to ir grūti paskaidrot. Afekts – tā tad būtu vēl viena. Oļas darbiem ir konkrēts afekts, īpašs gestalt.
R: Ja tas iespaido tevi sevišķā veidā, vai tu varētu šo efektu pārnest arī uz mani? Kas to vislabāk raksturotu?
A: Kaut kas lipīgs. Kāda pabriesmīga noskaņa, miasma.
Oļa ir draugs. Tuvs draugs. Viņa stāsta par dažādiem fantastiskiem sapņiem, kuros ausīs eksplodē tabletes vai par savām bērnības pasākām, kur akmeņi dzīvo mežos un zirgi, kuriem asinis sviedru vietā, un viesuļi, kuri murmina. Visas šīs lietas ir daļa no viņas ierastā repertuāra. Es to viņai pateicu un viņa tikai pasmaidīja.

 

/fragments no sarunas ar Raimundu Malašausku un Aditju Mandajamu./

 

Oļas Vasiļjevas izstāde Cinq à Sept ir veltīta idejai par metafizisko, kas paslēpts valodā, sinestēzi un dimensijām. Projekta pamatā ir izdomāts teksts, kuru māksliniece rakstījusi pārpasaulīgā traktāta formā. Teksts ierosina dzejas vadlīnijas un formulas, lai attīstītu cilvēka uztveri par telpu, mūziku, mākslas, modes un dizaina priekšmetiem. Personālizstādes ideju un teksta materiālu papildina vizuāli elementi.

 

Oļa Vasiļjeva ir māksliniece no Ventspils, kas dzīvo un stādā Amsterdamā, kur tikusi izvirzīta 2013.gada prestižajai Romas balvas (Prix de Rome) nominācijai. Oļa Vasiļjeva strādā ar video, tēlniecību, mūziku un tekstiem, viņas darbos vērojamas plašas atsauces uz daiļamatniecību, mūziku, subkultūrām un literatūru.

 

Māksliniece ir mākslas kolektīva The Oceans Academy of Arts dibinātāja un OAOA žurnāla izdevēja. Amsterdamā mākslinieci pārstāv Galerie van Gelder un viņas nesenāko projektu vidū minama dalība izstādēs Lisson galerijā Londonā, Witte de With Roterdamā, Ņujorkas Museum of Moving Image un citviet. Cinq à Sept ir pirmā Oļas Vasiļjevas personālizstāde, kas apskatāma Rīgā.