Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
PERFORMANCE un DARBNĪCA / “Nēsājamā atmiņa un ķermeņa tehnikas”

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz uz izstādes “Nēsājamā atmiņa un ķermeņa tehnikas” publiskās programmas pasākumiem.

 

 

DARBNĪCA
Drēbnieka draugs: zīnu darbnīca
ar kuratorēm Esteri Kajemu un Rikardu Mesneri

Laiks:  25. novembris plkst. 12.00–14.00

Vieta: Kim? Laikmetīgās mākslas centrs

Mērķauditorija: sākumskolas un pamatskolas vecuma bērni (4.–9. klase)

Valoda: latviešu, angļu

Ieeja pasākumā: bez maksas, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Paštaisītu grāmatiņu jeb zīnu veidošanas darbnīca jauniešiem, kurā jaunie izstādes apmeklētāji ir aicināti pievienoties kuratorēm, lai kopīgi domātu par sarežģītās tēmas atspoguļojumu taustāmā, izglītojošā un rotaļīgā materiālā. Vingrinājumi ietvers meditatīvu zīmēšanu, radošo rakstīšanu un pārdomas par apzinātību.

PERFORMANCE
Hautnah (Piegulošs)

Māksliniece Alba D’Urbano un drēbniece Klinta Šinta

Laiks:  25. novembris plkst. 13.00–16.00

Vieta: Kim? Laikmetīgās mākslas centrs

Mērķauditorija: studenti, pieaugušie, seniori

Ieeja pasākumā: bez maksas, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

25. novembrī Kim? telpās māksliniece kopīgi ar drēbnieci darinās tēlu no apdrukāta auduma – izstādē redzamā instalācijas pārtaps par drēbnieka darbnīcu ar visu apģērba izgatavošanai nepieciešamo. Apmeklētāji piedzīvos ādas tapšanas procesu: piegriešanu, šūšanu, apstrādāšanu un gludināšanu. Redzēšana un dzirdēšana ir daļa no pieredzes – divdimensiju virsmas pārvēršana trīsdimensiju objektā.

Alba D’Urbano (1955, Itālija) ir māksliniece, kas savos darbos apvieno tradicionālās formas ar jauno tehnoloģiju izmantošanu. Savās instalācijās viņa konfrontē vietas oriģinalitātes apzināšanos ar estētisku artefaktu īstenošanu. Tradicionālo un virtuālo reprezentācijas formu izpēte noved pie darbiem, kas padara apšaubāmu prezentācijas metodoloģiju. Kopš 1984. gada viņas darbi ir izstādīti daudzos muzejos un galerijās Vācijā un ārzemēs un viņa ir pārstāvēta tādās kolekcijās kā Gūtenberga muzejā Maincā, Drēzdenes bankā Minhenē, Laikmetīgās mākslas galerijas kolekcijā Termoli (I), Deutsche Bank Darmštatē, ZKM Karlsrūē un Berlīnes Deutsche Guggenheim. 1995. gadā viņa tika uzaicināta kļūt par datorgrafikas katedras vadītāju Grafikas akadēmijā Leipcigā. Arī šobrīd D’Urbano ir pasniedzēja Leipcigā, Jauno mediju institūtā Frankfurtē un Ofenbahas Mākslas un dizaina akadēmijā.