Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Fotogēnisks uzvedums

27. janvārī 18.30 Kim? lekciju telpā – “Fotogēnisks uzvedums” – diskusija par fotogrāfiju un foto institūcijām Latvijā ar jaunā fotogrāfijas portāla “FK” redaktoru Arni Balču, žurnāla “Foto Kvartāls” redaktori Alisi Tīfentāli un Latvijas Fotogrāfijas muzeja pārstāvjiem.

 

Finansējuma trūkuma dēļ 2010. gada decembrī, pēc piecu gadu pastāvēšanas, iznāca pagaidām pēdējais drukātais žurnāla “Foto Kvartāls” numurs. Ar 2011. gada janvāri žurnāla veidotāji stafeti nodeva tālāk: darbu ir sācis jauns fotogrāfijai veltīts portāls “FK”, kuru veido jauna komanda – biedrība “KultKom” un fotogrāfs, fotogrāfijas pētnieks Arnis Balčus.

 

Lai iepazīstinātu ar “FK”, sarunu ievadā Arnis Balčus stāstīja par jauno interneta žurnālu, tā īstermiņa un ilgtermiņa mērķiem un plānotajām aktivitātem. Uzdodot klātesošajiem jautājumu: “Vai “FK” kā institūcija var uzlabot foto vidi Latvijā?”, portāla redaktors aicināja piedalīties diskusijā un dalīties ar idejām un saviem priekšstatiem par fotogrāfijas portālu un foto vidi Latvijā kopumā.

 

Vakara gaitā vēl tika skarti temati: žurnāls “Foto Kvartāls” un tā devums Latvijas fotogrāfiskajai domai; Kim? / FK galerijas darbība un nākotne; Latvijas Fotogrāfijas muzejs un citas foto institūcijas Latvijā. Diskusijā piedalījās un uz auditorijas jautājumiem atbildēja arī mākslas zinātniece, žurnāla “Foto Kvartāls” redaktore (2006 – 2010) Alise Tīfentāle, Latvijas Fotogrāfijas muzeja speciāliste, mākslas zinātniece Anda Boluža un Kim? Laikmetīgās mākslas centra vadītāja Zane Onckule.

 

Ar “Foto Kvartāla” piecu gadu darbības pārskatu var iepazīties Alises Tīfentāles rakstā “Pirmie pieci gadi ar “Foto Kvartālu”” žurnāla 2010. gada decembra numurā, kas ir lasāms arī interneta arhīvā.

 

Ieeja pasākumā – bez maksas.