Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Tekstilmākslas darbnīcas ZELTA GRĀMATA

Radošā darbnīca ZELTA GRĀMATA ir praksē balstīts pētījums par grupas izstādi “Nēsājamā atmiņa un ķermeņa tehnikas” ar Solomonu Levitānusu un Ļubu Monastirsku, kas skatāma Kim? Laikmetīgās mākslas centrā no 4. novembra 29. decembrim, 2023.

 

ZELTA GRĀMATA iepazīstina ar zināšanām, ko iedvesmojis ar Rīgu saistītais drēbnieks, rakstnieks un izdevējs Solomons Levitānuss (18751941), autors pašizdotām mācību grāmatām par piegrieztņu un rakstu veidošanu. Levitānuss vienmēr uzsvēra nozīmīgumu zināšanu izplatīšanai drēbniekiem un apģērbu darinātājiem, paužot vēlmi, lai mācību grāmatas kalpotu kā līdzeklis viņu prakses un amata pilnveidošanai.

 

Darbnīcas laikā tās dalībnieki iepazīsies ar tekstilmākslas un tekstila amatniecības pasauli, izmēģinot auduma labošanas un apstrādes paņēmienus. Darbnīcā varēs uzzināt par precīzu izmēru noteikšanas niansēm, izšūšanas mākslu, dažādu audumu izpēti, dzijas un adatu pārvaldīšanu. Dalībnieki gūs ieskatu mēru noteikšanas mākslā, lai noteikt ideālu piegulumu. Triju darbnīcu laikā kopīgi tiks radīts kolektīvs tekstilmākslas darbs.

 

Santa Matule strādā kā digitālā māksliniece un arhitekte studijā MARK arhitekti. Viņa ir mākslas un modes kuratore dizaineru kolektīvam Butterman, kas rīko dažādas pop-up izstādes par modes dizainu t/c “Galerija Centrs”. Studējusi arhitektūru Rīgas Tehniskajā universitātē un ieguvusi maģistra grādu modes mākslā Latvijas Mākslas akadēmijā. 

 

Simona Veilande ir modes dizainere un zīmola Tribal Hotel pētniece, kā arī ir daļa no dizaineru kolektīva Butterman. Viņa ir ieguvusi maģistra grādu modes dizainā Latvijas Mākslas akadēmijā un bakalaura grādu finansēs. Simona ir radījusi vairākas konceptuālas modes kolekcijas, starpdisciplinārus mākslas darbus un organizējusi darbnīcas ar studentiem, strādājot ar arhīva materiālu piegrieztnēm, tulkojot tās mūsdienās.

 

Mērķauditorija: Bērni, jaunieši, pieaugušie, seniori – aicināts ikviens, bez priekšzināšanām.

 

Nodarbības valoda: latviešu un angļu.

 

Laiks:
4. novembrī   –  12.00–15.00 un 15.00–18.00

10. novembrī  –  15.00–18.00 un 18.00–20.00

11. novembrī  –  12.00–15.00 un 15.00–18.00

(Drop-in, drop-out. Nodarbības visas dienas garumā)

 

Dalības maksa: bez maksas

 

Materiāli līdzņemšanai: Visi darbam nepieciešamie materiāli būs nodrošināti uz vietas. 

* Līdzi ņemiet atmiņas par sev mīļu apģērbu ar emocionālu vai sentimentālu piesaisti *

 

Vieta:

t/c “Galerija Centrs”, Audēju iela 16, Rīga
3. stāvā mākslas galerijā

 

Kontakti un pieteikšanās:

Santa Matule
bu
ttermanteam@gmail.com