Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Vanesas Vinšipas un Džordža Džordžio prezentācija

Otrdien, 23. martā 19:00 ikviens, kuru interesē dokumentālā fotogrāfija, bija aicināts izmantot iespēju un iepazīties ar divu pasaulslavenu fotogrāfu – Vanesas Vinšipas (Vanessa Winship) un Džordža Džordžio (George Georgiou) – darbiem fotogrāfu prezentācijā-Artist talk.

Vanesas Vinšipas (Lielbritānija) darbi apvieno sevī stāstu, vēsturisko faktu un atmiņu aspektus. Pēc kino un fotogrāfijas studijām Vestminsteras Universitātē, Vanesa Vinšipa pasniedza fotogrāfiju un realizēja vairākus  ilggadīgus fotogrāfijas projektus Balkānos, Turcijā, un Kaukāzā. 2008. gadā viņa saņēma World Press Photo balvu par projektu Albānijas ainavas, kā arī prestižo SONY World Photography Awards balvu par fotogrāfiju sēriju Sweet Nothings. Trīs reizes viņa ir saņēmusi dažādus Nacionālās Portretu galerijas (Londona) apbalvojumus. 2009. gada augustā Vinšipa guva lielu atzinību, vadot darbnīcu „Portrets vidē” Starptautiskās fotogrāfijas vasaras skolas (ISSP) ietvaros Ludzā.
Vairāk info: http://www.vanessawinship.com, http://www.vanessawinship.blogspot.com/

Džordža Džordžio (dzimis Grieķijā) ilgtermiņa projekti pēta identitāti, urbanizāciju un telpu, kurā cilvēks atgriežas, kad ir iesprostots starp konfliktējošām kopienām, kultūrām un ideoloģijām. Pēdējos desmit gados Džordžio ir dzīvojis Serbijā, Grieķijā un Turcijā, intensīvi fotografējot Balkānos un citviet Austrumeiropā. 2000. gadā viņš saņēma Nikon Press Award UK par labāku fotoeseju. 2003. un 2004. gadā Džordžio saņēma World Press Photo balvu divās kategorijās – portretu kategorijā par fotogrāfiju sēriju The Serbs un mākslas fotogrāfijas kategorijā par sēriju Flour War. Viņa darbi ir publicēti daudzos starptautiskos žurnālos un laikrakstos (Newsweek, Time, Observer, Geo, Der Spiegal, Le Monde, utt.).
Vairāk info: http://www.georgegeorgiou.net, http://www.georgegeorgiou-intransit.blogspot.com/

Vanesas Vinšipas un Džordža Džordžio prezentāciju un meistarklases, kas notiks 27. un 28. martā, sadarbībā ar kim? organizē Biedrība ISSP. Biedrība ISSP ir nekomerciāla neformālās izglītības un tīklošanas platforma jaunajiem fotogrāfiem ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā mērogā. Kopš biedrības dibināšanas 2006. gadā ISSP ik gadu ir realizējusi Starptautisko fotogrāfijas vasaras skolu (ISSP) Ludzā, izdevusi četrus katalogus, organizējusi vairākas izstādes un iniciējusi virkni fotogrāfijas izglītības projektu. ISSP pulcē vienkopus aktīvu fotogrāfijas profesionāļu un jauno fotogrāfu kopu, kurā pārstāvēti dalībnieki no vairāk nekā 20 valstīm.