Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Viestura Rudzīša diskusija/lekcija “Erotika un mitoloģija”

9. februārī 19:00 Kim? mītnes 3. stāvā interesenti bija gaidīti uz psihoterapeita Viestura Rudzīša mikrodiskusiju / mikrolekciju „Erotika un mitoloģija”.

Lekcijā Viesturs Rudzītis diskutēja par erotikas un seksualitātes tēmām. „Svētā”  un „pārdotā” seksualitāte. Latviskā seksualitātes izjūta – bailes, kauns, noliegums, pārvirze. Ģimenes trīsstūra lomas – Māte, Bērns, Tēvs. Trīsstūra dinamika un saistība ar trim sengrieķu mitoloģiskajiem laikmetiem – htonisko, titānisko un olimpisko. Latviešu mitoloģija un tās htoniski – titāniskās robežas.  Galvenie matriarhālās kultūras lomu pāri: Māte – Dēls, Meita – Tēvs un Ragana – Velns. Patriarhālās kultūras lomu pāris – Sieviete un Vīrietis.

Lekciju organizē festivāls 2ANNAS mākslas akcijas / eksperimentālās darbnīcas „Kino Komūna U35: Erotika” ietvaros, kas norisināsies no 11. līdz 14. februārim. Eksperimentālās darbnīcas mērķis ir skatīt erotikas interpretāciju kino mākslā, veicināt jutekliskumu un intimitāti jauno Latvijas kino un video mākslinieku darbos, pētīt latvieša seksualitātes izjūtu un atklāt erotisko motīvu nacionālajā folklorā un mitoloģijā.

14.februārī 17:00 eksperimentālās darbnīcas „Kino Komūna U35: Erotika” dalībnieki demonstrēja darbnīcas laikā radītās erotiskās kino pasakas.