Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
“Visa dzīvība zaļo” publiskā programma: Filmas “Kirliāna vēstnesis (Augi tevi vēro)” seanss

Filmas seanss tiešsaistē:

 

“Kirliāna vēstnesis”, pazīstama arī kā “Augi tevi vēro”, (The Kirlian Witness aka The Plants are Watching), Džonatans Sarno (Jonathan Sarno), 1978, 73:00, ASV. Filmas ievadā video saruna ar Kīru-La Džanīsu (Kier-La Janisse), Miskatonic Institute of Horror dibinātāju.

 

Vienu nedēļu Kim? mājaslapā būs pieejama Džonatana Sarno filma “Kirliāna vēstnesis” ar pavadošu Kīras-La Džanīsas video-ievadu. Filma ir izstādes “Visa dzīvība zaļo”, kas šobrīd apskatāma Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, galvenā atsauce. Kīra-La Džanīsa raksta: “Būtiski, ka “Slepenā augu dzīve” darbojas kā impulss tam, kas šobrīd pazīstama kā vienīgā šausmu filma, balstīta augu komunikācijā noziegumu atklāšanā: Džonatana Sarno 1978. gada filma “Kirliāna vēstnesis”, kas vēlāk pārsaukta – “Augi tevi vēro” – apzināti paātrināts, ēterisks trilleris, kas norisinās uz šobrīd jau zudušas sava laika Ņujorkas fona. Filmas skaņu celiņā dzirdama Harija Manfredīnī “Piektdiena 13.””

 

Sieviete (Nensija Boikina), kurai pieder augu veikals (reālajā dzīvē Plantworks tā oriģinālajā lokācijā uz Mersera un Veiverlija stūra, Manhetenā) un ir empātiskas attiecības ar augu, tiek nogalināta – tikai ar augu kā liecinieku. Viņas māsa, fotogrāfe (Nensija Snaidere) pieņem aizgādībā šo augu pēc māsas nāves, un, lasot “Augu slepenā dzīve”, sāk izmeklēt māsas nāvi caur vairākām komunikācijas metodēm ar augu, tai skaitā Kirliāna fotogrāfiju, ESP un poligrāfa indikatorus (Kier-La Janisse, ‘Murder Season: The Strange World of Vegetal Detecting’, by NWR, Vol. 5, (2019)).

 

Kīra-La Džanīsa (Kier-La Janisse, Kanāda) ir filmu rakstniece, programmu veidotāja, Spectacular Optical Publications un The Miskatonic Institute of Horror Stories dibinātāja. Viņa ir veidojusi filmu programmu Alamo Drafthouse Cinema un Fantastic Fest Ostinā, Teksasas štatā, līdzdibinājusi Monreālas mikrokino Blue Sunshine, dibinājusi CineMuerte Horror Film Festival (1999-2005) Vankūverā un bijusi Monster Fest festivāla direktore Melburnā, Austrālijā. Viņa ir autore grāmatām: A Violent Professional: The Films of Luciano Rossi (2007) un House of Psychotic Women: An Autobiographical Topography of Female Neurosis in Horror and Exploitation Films (2012), kā arī redaktore (sadarbībā ar Polu Korupi) un izdevusi antoloģijas KID POWER! (2014), Satanic Panic: Pop-Cultural Paranoia in the 1980s (2015), Lost Girls: The Phantasmagorical Cinema of Jean Rollin (2017) un Yuletide Terror: Christmas Horror on Film and Television (2017).