Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Baltā nakts: NERVOZĀ GARA ASORTI

15:00 – 21:30  Izstādes “Nervozā gara faktūra” apskate

19:00 – 22:00 Audiovizuāla programma “Nervozā gara asorti” uz liela ekrāna Kim? iekšējā pagalmā

22:00 – 00:00 Dj Krauklis (jauna bez-sentimenta programma, atskatoties uz 90-00’to tehno/reivu pieredzi)

 

Ar grupas izstādi “Nervozā gara faktūra” fonā, 5.septembra vakarā uz Kim? iekšpagalmā pēc pasūtījuma veidotas scenogrāfijas (Eltons Kūns) vairāku stundu garumā tiks piedāvāta audiovizuāla programma – veltījums nemiera garam. Šis gars, lai arī lielā mērā ietver nostalģiju pēc pirms-tehnoloģiju ēras ar tajā valdošajiem reiviem un deju grīdām, pieaugoši izpaužas kā noteiktas uzvedības modelis, kādu indivīds izspēlē uz šodienas realitātes fona.

 

Visuzskatāmāk tas parādās momentā, kad tas sāk “māt atpakaļ mašīnai”. Brīvu analoģiju un sakarību meklējumu vadīta, uz āra ekrāna rādāmā programma pievēršas ar mediju rīku starpniecību uzrunātai garu pasaulei, novērošanas un monitoringa stratēģijām un pilsētā ieslēgtās sabiedrības fiziskās un garīgās veselības kvalitātes apcerei. Mākslinieku (Džeims Bridls, Vanesa Gravenora, Lī Ledars, Ieva Rubeze) video darbi, vēsturiski audio ieraksti un internetā uzieti materāli tiks sakārtoti tematiskā un vizuālā asorti. Programmu noslēgs DJ Kraukļa uzstāšanās.

 

Jānis Krauklis ir vairākkārt pieminēts kā Latvijas dīdžeju kultūras aizsācējs un pat Latvijas un Austrumeiropas deju kultūras kulta figūra, pirmais dīdžejs Padomju savienībā. Viņa biogrāfijā skatoties no šodienas skatupunkta atrodami daudzi unikāli fakti: 1988.gadā Krauklis kā pirmais dīdžejs sāka spēlet uz vinila, izmantojot Technics 1210MK2. 1991.gadā uzstājās DMC DJ pasaules čempionātā Londonā; 1999.gadā Krauklis uzstājās “Love Parade” festivālā uz pirmās Krievijas – Vācijas platformas. Pirmie pagrīdes reivi Sanktpēterburgā un mototrekā Rīgā. Pirmais Krievijas reivs “Gagarin Party” 1991.gadā un leģendārās “Radiodejas” – šo sarakstu vēl varētu turpināt.

 

Pasākumu atbalsta Rīgas dome