Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
“Polystyrene’s Braces” by Donna Huanca and “Palindrome” by Ezra Wube

Kuratore Ena Bārlova

Kuratore Kristena Čappa

 

Organizē Ņujorkas mākslas telpa Art in General sadarbībā ar Kim? Laikmetīgās mākslas centru

 

Donnas Huankas un Ezras Vubes personālizstādes, kuru centrā ir tēmas kā migrācija, mobilitāte un piederība, caur nepārtrauktas piesaistes tēlam un figūrai palīdzību atklāj šo mākslinieku attiecības ar vēsturisko un iemiesojošos atmiņu. Abus autorus nodarbina gan glezniecības metožu un loģikas pārskatījums, gan arī krāsu asociatīvā spēja atspoguļot ilgošanos, telpas un laika nošķīrums, kā arī kultūras normu kartējums uz ķermeņa virsmas. Šo kopīgo mērķi Huanka un Vube īsteno, savās ekspozīcijās izmantojot animāciju, fotogrāfiju, video, objektus un performanci.

 

Donna Huanka (Donna Huanca) ir bolīviešu izcelsmes amerikāņu māksliniece. Viņas skulptūras un instalācijas tiek aktivētas ar sieviešu – performanču dalībnieču – palīdzību, tām improvizēti mijiedarbojoties ar abstraktiem objektiem. Huanka izmanto tādus visnotaļ problemātiskus sievietes spēka apzīmētājus kā kosmētika un apģērbs, lai pretnostatītu šo rīku nozīmi sievietes centienos izpaust savu seksualitāti, pašpaļāvību un spēku. Izstādes: Water Scars (Chez Valentin, Parīze, Francija, 2015); Muscle Memory (Peres Projects, Berlīne, Vācija, 2015); Sade Room (famously reclusive), (MoMA PS1, Ņujorka, ASV, 2014); Seeing Auras (ltd, Losandželosa, Kalifornija, 2014); Raw Material (Malmö Konsthalle, Malme, Zviedrija, 2013). Balvas un rezidences: Smack Mellon, Bruklina, Ņujorka (2015); Access Gallery, Vankūvera, Kanāda (2013); Fulbraita stipendija (2012); Art Matters Grant (2010); Swing Space, Lower Manhattan Cultural Council, Ņujorka (2009). Huanka ieguvusi mākslas bakalaura grādu glezniecībā Hjūstonas Universitātē (Teksasa, ASV) un studējusi Frankfurtes Mākslas augstskolā (Hochschule für Bildende Künste).

 

Ezra Vube (Ezra Wube) ir multimediju mākslinieks. Dzimis Adisabebā (Etiopijā), pašlaik dzīvo Bruklinā (ASV). Vubes autobiogrāfijas ietekmē viņa darbi ietver atsauces uz pagātni un tagadni, kā arī dialoģisku spriedzi starp “šeit” un “tur”. Vubes fotogrāfijas un stop-motion animācija atklāj laiku un telpu kā daudzkārtainus, kolāžā izkārtotus un nepārtraukti mainīgus elementus. Izstādes: biennāle Dak’Art 2014 (Dakara, Senegāla, 2014); 5. Marrākešas biennāle (Marrākeša, Maroka, 2014); 18. Starptautiskais Laikmetīgās mākslas festivāls SESC Videobrasil (Sanpaulu, Brazīlija, 2014); At the same moment (Times Square Midnight Moment programma, Ņujorka, 2013). Balvas un rezidences: Rema Hort Mann Foundation Emerging Artist Grant (2015); Triangle Arts Association (Bruklina, Ņujorka, 2015); Swing Space (Lower Manhattan Cultural Council, Ņujorka, 2013); The Substation (Johannesburga, Dienvidāfrikas Republika, 2011); Contemporary Artists Center (Vudsaida, Troja, Ņujorkas štats, 2011); Château de la Napoule (Francija, 2011). Vube ieguvis mākslas bakalaura grādu Masačūsetsas Mākslas koledžā (Bostona, ASV) un mākslas maģistra grādu Hantera koledžā (Ņujorka, ASV).